Flash ad ID:223

Dziś imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława

Rekolekcje ignacjańskie – fundament

Od dnia: 2014-07-01 do dnia: 2014-07-06 Dla kogo: Dla dorosłych (świeccy, osoby duchowne i konsekrowane) Tematyka: Inne Duchowość: Ignacjańskie (jezuici)

Fundament to 5-dniowe rekolekcje będące pierwszym etapem rekolekcji ignacjańskich, po których uczestnik może kontynuować swój duchowy rozwój korzystając z czterech tygodni Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego z Loyoli. W czasie rekolekcji Fundamentu uczestnik uczy się opartej na Słowie Bożym przedłużonej modlitwy medytacyjnej, codziennego rachunku sumienia, a także korzystania z kierownictwa duchowego oraz wyciszenia wewnętrznego. Ważne jest także nabycie umiejętności milczenia zewnętrznego.

Program dnia zawiera m.in.: dwa wprowadzenia do osobistej modlitwy, jedną konferencję, cztery medytacje, Eucharystię, codzienny rachunek sumienia. Ważną częścią programu jest codzienna rozmowa uczestnika z kierownikiem duchowym. Ich celem jest odczytywanie, w jaki sposób Bóg prowadzi uczestnika w rekolekcjach. Dlatego od rekolektantów oczekuje się otwartości i gotowości do takiej rozmowy. Każdy uczestnik musi także zaakceptować fakt całkowitego milczenia w czasie rekolekcji.

Zachęcamy do osobistego przygotowania się do przeżycia Fundamentu. Szczególnie pomocna będzie tu osobista, dłuższa modlitwa. O owoce tego czasu, otwartość, hojność serca, światło Ducha Świętego dla siebie, jako uczestnika, i dla prowadzącego warto żarliwie prosić Boga.

Prowadzący

o. Mariusz Siódmiak SP, duszpasterz i katecheta Liceum Zakonu Pijarów w Poznaniu, pedagog, kierownik duchowy, absolwent Szkoły Wychowawców Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Krakowie prowadzonej przez CFD Salwatorianów

Termin

1-6 lipiec 2014

Informacje dodatkowe
rozpoczęcie 1 lipca 2014 o g. 16
zakończenie 6 lipca 2014 o g. 13
uczestnicy proszeni są o przywiezienie Pisma św., notatnika i budzika
koszt 540 zł (dopłata za jedynkę 100 zł)

Informacje i zapisy:

Centrum Wiara i Kultura, Hebdów 110, 32-120 Nowe Brzesko

tel. 668 864 709; 12 386 04 20

e-mail: info@wiaraikultura.pl

www.wiaraikultura.pl

Adres adresowe oraz dane osoby prowadzącej

Dane adresowe:

Nazwa domu: Hotel św. Norberta
Ulica: Hebdów 110
Kod pocztowy: 32-120
Miejscowość: Nowe Brzesko
Województwo: małopolskie
Diecezja: kielecka

Osoba prowadząca:

Imię i nazwisko: o. Mariusz Siódmiak SP
Telefon kontaktowy: 668864709
Adres e-mail: info@wiaraikultura.pl Strona internetowa: http://www.wiaraikultura.pl

Chcesz zaprosić znajomych na rekolekcje? Wyślij im wiadomość!